Obyvatelé domu u přivaděče chtějí zabránit čtvrtečnímu otevření silnice

Úvod / Novinky / Obyvatelé domu u přivaděče chtějí zabránit čtvrtečnímu otevření silnice
Obyvatelé domu u přivaděče chtějí zabránit čtvrtečnímu otevření silnice

19.12.2012 Ostrava
Pro řidiče v Ostravě je to dobrá zpráva. Ve čtvrtek začnou jezdit po nových pruzích prodloužené Místecké ulice, která tvoří přivaděč na dálnici. Jenže lidé z domu v Cihelní ulici protestují a snaží se zahájení provozu oddálit. Děsí se hluku a exhalací.

Silný hluk, otřesy, prach, zápach i škodlivé zplodiny z výfukových plynů. To vše budou muset od čtvrtku snášet obyvatelé činžovního domu v Cihelní ulici číslo 23. Ve čtvrtek v poledne by totiž měla přímo pod jejich okny projet první auta.
Začne zkušební provoz na rychlostní komunikaci, který hygienici povolili na tři roky. Lidé se tomu snaží na poslední chvíli zabránit.
"Bydlím v prvním patře. Okna ložnice i kuchyně mám nad silnicí, která stojí jen dva a půl metru od našeho domu, takže nákladním autům uvidím do kabiny," říká obyvatelka domu Bronislava Javoříková, která je současně předsedkyní bytového družstva, jemuž dům patří.

Zdroj a celá zpráva: iDNES

Sdílet na sociální služby:    

  O družstvu

Bytové družstvo Cingrova 5 je pověřený správce bytového domu na adrese Cingrova 2104/5 v Moravské Ostravě. Najdete nás nedaleko Nemocnice Ostrava Fifejdy nebo kousek od Stodolní ulice.

  Rychlý kontakt
  Bytové družstvo Cingrova 5

      Cingrova 2104/5
      Moravská Ostrava a Přívoz
      702 00

 
  www.cingrova.cz